Zarejestruj swoją klasę na wydarzenie z grami online! 

We wtorek 19 listopada zapraszamy uczniów/młodzież z szkół podstawowych i ponadpodstawowych (13-20 lat) z Norwegii, Polski i Ukrainy do wzięcia udziału w grze online! 

Uczestnicy gry będą mieli możliwość: 

  • wymieniać się doświadczeniami z młodzieżą z Norwegii i Ukrainy
  • stworzyć społeczności swoich marzeń w Minecraft
  • dowiedz się, jakie życzenia młodzi ludzie z różnych krajów mają wobec swoich lokalnych społeczności

KIEDY: 10.00 – 12.00 (czasu polskiego)

GDZIE: online (Minecraft i Discord)

Poprzez dyskusje, kreatywne konstruowanie i spotkania z młodymi ludźmi z różnych krajów uczniowie będą mogli szkolić swoje kompetencje w zakresie obywatelstwa demokratycznego.

Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim, polskim i ukraińskim.

Nauczyciele, którzy zarejestrują swoją klasę, otrzymają wskazówki z zakresu demokracji i obywatelstwa oraz programy zajęć w szkole i poza szkołą.

Uczniowie będą musieli założyć konto na platformie Discord. Szkoła lub sami uczniowie muszą mieć dostęp do komercyjnej wersji gry Minecraft (Bedrock lub Java), aby dołączyć do wspólnego serwera, z którego będziemy korzystać na jednym lub większej liczbie urządzeń cyfrowych. Jeśli szkoła nie ma dostępu do wersji Bedrock/Java, mamy kilka kluczy dostępu, których można użyć.

Wersja gry Bedrock/Java wymaga aby szkoła posiadała sieć żeby uczniowie mogli łączyć swoje urządzenia online z zewnętrznymi serwerami Minecraft.

Będziemy mieć także alternatywny program dla szkół, które mają dostęp wyłącznie do Minecraft Education Edition. Discord będzie używany do śledzenia wydarzenia i komunikacji z innymi uczestnikami.

Oto serwery, których należy używać:

Przypominamy również o ważności zapewnienia zgodności technicznej przed dniem wydarzenia. Nasze wytyczne techniczne znajdziesz tutaj.

Po rejestracji, nauczyciel otrzyma informację o niezbędnych przygotowaniach, szczegóły a także link do serwera Discord, na którym odbędzie się wydarzenie.

Wydarzenie jest częścią Inicjatywy „Młodzież dla miasta, miasto dla młodzieży”, realizowanej w ramach współpracy między Europejskim Centrum Wergelanda a Gminą Lublin. 

Celem projektu jest wsparcie młodych ludzi w radzeniu sobie z kryzysami i wzmocnienie ich zdolności do uczestniczenia w życiu publicznym. Projekt obejmuje szereg różnych działań i jest finansowany z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich. 

W projekcie współpracujemy z gminą Lublin, Sempre a Frente i Spillhuset Bergen.