Zarejestruj swoją klasę szkolną na wydarzenie z grami online!

We wtorek 19 listopada zapraszamy uczniów/młodzież (13-20 lat) z Norwegii, Polski i Ukrainy do wzięcia udziału w grze online!

Studenci będą mieli możliwość:

  • Wymieniać się doświadczeniami z młodzieżą z Norwegii i Ukrainy
  • Stworzyć społeczności swoich marzeń w Minecraft
  • Dowiedz się, jakie życzenia młodzi ludzie z różnych krajów mają wobec swoich lokalnych społeczności

GDY: 10:00 – 12:00 (czasu polskiego)

GDZIE: online (Minecraft i Discord)

Poprzez dyskusje, kreatywne konstruowanie i spotkania z młodymi ludźmi z różnych krajów uczniowie mogą szkolić swoje kompetencje w zakresie obywatelstwa demokratycznego.

ydarzenie odbędzie się w języku angielskim, polskim i ukraińskim.

Nauczyciele, którzy zarejestrują swoją klasę, otrzymają wskazówki dotyczące zasobów z zakresu demokracji i obywatelstwa oraz programy zajęć w szkole i poza szkołą.

Uczniowie będą musieli utworzyć użytkownika Discord. Szkoła lub sami uczniowie muszą mieć dostęp do komercyjnej wersji gry Minecraft (Bedrock lub Java), aby dołączyć do wspólnego serwera, z którego będziemy korzystać na jednym lub większej liczbie urządzeń cyfrowych. Jeśli szkoła nie ma dostępu do wersji Bedrock/Java, mamy kilka kluczy dostępu, których można użyć.

Wersja gry Bedrock/Java wymaga, aby szkoła posiadała sieć, aby uczniowie mogli łączyć swoje urządzenia online z zewnętrznymi serwerami Minecraft.

Będziemy mieć także alternatywną opcję dla szkół, które mają dostęp wyłącznie do Minecraft Education Edition. Discord będzie używany do śledzenia wydarzenia i komunikacji z innymi.

Po rejestracji nauczyciel otrzyma informację o niezbędnych przygotowaniach, inne szczegóły, a także link do serwera Discord, na którym odbędzie się wydarzenie.

Wydarzenie jest częścią programu „Młodzież dla miasta, miasto dla młodzieży” – współpracy między The European Wergeland Centre a Gminą Lublin. Projekt ma na celu wzmocnienie pozycji młodych ludzi w radzeniu sobie z kryzysami i wzmocnienie ich zdolności do uczestniczenia w życiu publicznym. Projekt składa się z szeregu różnych działań i jest wspierany z funduszy EOG na rzecz spójności społecznej i gospodarczej w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

W projekcie współpracujemy z gminą Lublin, Semper a Frente i Spillhuset Bergen.